WEDECKA Wanda
"Kompozycja z kwiatami" Polska Lata 70 Olej na płótnie Obraz olejny na płótnie aukcyjnej polskiej malarki Wandy Wedeckiej Oprawiony w oryginalną ramę z epoki Sygnowany odręcznie w prawym dolnym rogu oraz na odwrocie Zachowany w bardzo dobrym stanie Bardzo duży i dekoracyjny Wymiary Całość w oprawie 84 x 84 cm Wymiary w świetle 75 x 75 cm Gwarantujemy oryginalność obrazu !! Notka o autorce: Wanda WEDECKA (ur. 1919 Homel - 2011 Warszawa) Studiowała malarstwo u Tymona Niesiołowskiego na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (1945-1951). Swoje prace eksponowała na wystawach indy-widualnych (Kordegarda, 1958; Muzeum Mazowieckie w Płocku, 1966; Aula Uniwersytecka, Gandawa, 1967; Galeria d`Art Tamara Pfeiffer, Bruksela, 1968) oraz zbiorowych (XVII Ogólnopolska Wystawa Plastyki w Radomiu, 1961; Malarstwo w XV-lecie PRL, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1961, I Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin, 1962). Jej obrazy znajdują się w zbiorach m.in. Muzeum Narodowego w Toruniu oraz Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Do każdego sprzedanego przedmiotu na życzenie wystawiamy fakturę
Datowanie: 1970 - 1979
Kraj pochodzenia: Polska
Projektant: Wanda Wedecka
Dodatkowe: sygnatura
Miasto Sprzedawcy: Lublin
Liczba sztuk: 1
1300,00 zł
WEDECKA Wanda
Datowanie: 1970 - 1979
Kraj pochodzenia: Polska
Projektant: Wanda Wedecka
Dodatkowe: sygnatura
Miasto Sprzedawcy: Lublin
Liczba sztuk: 1
W tej samej kategorii
Więcej od tego sprzedawcy