Szklany wazon Diamond zaprojektowany przez Astę Strömberg dla szwedzkiej manufaktury szkła Strömbergshyttan w latach 60. Wazon jest z wysokiej jakości grubego szkła w kolorze lodowo-niebieskim. Tworzy bardzo ciekawe efekty wizualne pod wpływem załamywania się światła na kanciastych ściankach. Wazon jest dobrym przykładem kultowego szwedzkiego designu z połowy wieku.
Asta Strömberg (1916–2011) była jedną z czołowych szwedzkich artystek zajmujących się szkłem 20. wieku. Była wybitną projektantką grubościennego szkła artystycznego o geometrycznych kształtach i klasycznej ekspresji. Jej kunszt jest reprezentowany w Szwedzkim Narodowym Muzeum Sztuki i Projektowania.
Wazon jest w oryginalnym stanie vintage. Posiada milimetrowy ubytek przy wlocie i normalne ślady użytkowania.
Kolor: ciemnoniebieski
Datowanie: 1960 - 1969
Kolory: dark_blue
Kraj pochodzenia: Szwecja
Tworzywo: szkło
Projektant: Asta Strömberg
Producent: Strombergshyttan
Miasto Sprzedawcy: Warszawa
Liczba sztuk: 1
1955,00 zł
Kolor: ciemnoniebieski
Datowanie: 1960 - 1969
Kolory: dark_blue
Kraj pochodzenia: Szwecja
Tworzywo: szkło
Projektant: Asta Strömberg
Producent: Strombergshyttan
Miasto Sprzedawcy: Warszawa
Liczba sztuk: 1
W tej samej kategorii
SALE -20% Wazon ręcznie formowany, tzw. rwaniec, Huta Szkła Hortensja, lata 60.
240,00 zł
Wazon typu Fat Lava, proj.Gerhard Liebenthron, 1969
230,00 zł
SALE -20% ! Niemiecki wazon, original Grunenberger, sygnowany GDR
25,00 zł
SALE -10% Szklany niebieski wazonik
19,00 zł
Wazon porcelanowy, wyzłacany, z fabryki BAVARIA, 1965
65,00 zł
Więcej od tego sprzedawcy