Z wizytą: Wyrobki

Z wizytą: Wyrobki

„Lubimy rzeczy ciekawe, ładnie zaprojektowane i inne od tych, które dziś można kupić. Skupiamy się na wyszukiwaniu przedmiotów, które są w naszym mniemaniu oryginalne, kierujemy się głównie własnym gustem i poczuciem smaku.” tłumaczą Kamila i Wojtek, którzy jako Wyrobki od 2010 roku prowadzą sklep i pracownię renowacji przedmiotów vintage. Dziś odwiedzamy ich śląską siedzibę. Gryfnie tu!

Wyrobki – Kamila i Wojtek, prywatnie małżeństwo, zawodowo duet od 2010 roku prowadzący pracownię renowacji mebli. Zafascynowani głównie wzornictwem czechosłowackim, mocno rozwiniętym na fali sukcesu zwycięskiej wystawy Expo w 1958 roku w Brukseli. Z końcem 2015 roku otworzyli jeden z pierwszych (a być może pierwszy?) showroom vintage na Śląsku – w Żorach. Choć nie lubią mówić o nim „sklep”, używając raczej określenia DOM. I jest w tym sporo racji, bo nie jest to typowy punkt handlowy, a w pełni zaaranżowane wnętrza wiekowego domu, w którym znajdziecie meble, oświetlenie i dodatki do wystroju, głównie z lat 1950-1970.

 

zdjęcia: Straube KH Photography

Fascynacja szeroko pojętymi „starociami” tkwiła w nas właściwie od zawsze. Można powiedzieć, że wynieśliśmy ją z rodzinnych domów. Tata Kamili zawsze lubił majsterkować i nadal jest zwolennikiem idei „zrób to sam”, mama od dziecka przejawiała talent plastyczny. Tata Wojtka był stolarzem, tworzył od podstaw i naprawiał wiele pięknych mebli, a mama znosiła do domu mnóstwo ciekawych przedmiotów wyszperanych na pchlich targach. My zaś dorastaliśmy w duchu szeroko pojętego oldschool’u, w czasach gdy jeszcze nie znano słowa vintage, a kaseta magnetofonowa była codziennością, a nie hipsterskim gadżetem. Meble były niejako kolejnym klockiem w tej układance.

W 2010 r. urządzaliśmy dom, nie mogliśmy znaleźć fajnych mebli i tak bardzo zaczęliśmy szperać w starociach, że do dziś nie możemy przestać. Na co dzień jeździmy Citroenem z 1973 r., a nasz „służbowy” bus ma 20 lat i jest dla nas szczytem techniki.

Kup!

img-192
img-12

Bakelitowa lampka na biurko, lata 50.

Bakelitowa lampka na biurko z lat ’50.
170.00 PLN Wyrobki