Aukcyjny unikat!!! ❀ڿڰۣ❀ NOTOWANY ARTYSTA - Patera znanego francuskiego mistrza szkła z Nancy, André Delatte. Artysta znany na całym świecie, głównie z wyrobu pięknych lamp i szkieł ozdobnych(pâte-de-verre), prace Delatte, sygnowane są "Delatte Nancy",''Arrer'', "ADelatte" lub "Jarvil", stoją w jednym rzędzie z arcydziełami francuskich mistrzów Lalique, Sabino, Verlys i wielu francuskich opalizujących artystów szklanych zleconych przez Etlinga.
Są to szkła zbierane i doceniane przez kolekcjonerów na całym świecie i rzadko trafiają do sprzedaży.
Rzecz piękna, bardzo rzadka(w Polsce unikat),pochodzi z lat 30-tych. Wyroby czasem pojawiają się w światowych domach aukcyjnych i zawsze wzbudzają spore zainteresowanie. Patera jest bardzo ciężka, choć tego nie widać. Szkło jest wyjątkowe, plastyczne, posiada różne odcienie, światło pięknie pracuje, o każdej porze dnia patera się zmienia. Zdobienie wypukłe w formie orzechów laskowych i ich liści, matowione. Strona wewnętrzna w połysku. Zdjęcia robione w świetle dziennym, o różnych porach dnia, aby pokazać zmienność patery.
Polecam, nie często zdarzają się takie perełki! Średnica - 24cm. Stan bardzo dobry.
Miasto Sprzedawcy: Warszawa
Liczba sztuk: 1
1890,00 zł
Miasto Sprzedawcy: Warszawa
Liczba sztuk: 1
W tej samej kategorii
Więcej od tego sprzedawcy
Vintage Devon Pottery 32cm. ❤ Hand Crafted, duży leniuch, kolekcjonerska figura
298,00 zł
Rzadkość! Villeroy & Boch Mettlach, lata 40.-50. XX w. - Artemis. Komplet do likieru
638,00 zł
Art Deco WEDGWOOD, klasyczny duży zegar kominkowy. Porcelana. NOWY!
386,00 zł
Art Deco - Emalia, metal i kamienie. Past Times - ramki 3 sztuki
276,00 zł
Art Deco Multi Apperture Photo Frame. Ramka Past Times
268,00 zł