Male zielone ok

Lubierzeczy

kraków faktura VAT
Wyposażenia i dekoracje wnętrz w stylu vintage głównie z lat 50. 60. i 70. XX wieku.

Wybieramy je dla Was kierując się wykształceniem plastycznym, gustem oraz wiedzą wynikającą z własnej wieloletniej pasji kolekcjonowania.

Pokazuje 1-40 z 491 produktów

Widok 40/80/Wszystkie

Filtry

1-40 of 491 produktów

terakota-lampy1
terakota-lampy2

Para lamp z terakoty, Włochy

Para efektownych lamp zrobionych z terakoty. Dekorowane półplastycznym ornamentem. Pochodzą z Włoch z regionu Toskanii. Zachowane w bardzo dobrym.
890.00 PLN Lubierzeczy
emsa1
emsa6

Pojemniki Space Age, Emsa, Niemcy, lata 70.

Komplet trzech dekoracyjnych pojemników zrobionych z tworzywa sztucznego. Zaprojektowane zostały w stylistyce Space Age w Niemczech, w latach siedemdziesiątych XX wieku.
170.00 PLN Lubierzeczy
lampa-alabaster1
lampa-alabaster7

Alabastrowa lampa stołowa, Włochy, lata 60.

Dekoracyjna lampa stołowa, ręcznie rzeźbiona i polerowana. Zdobina dekoracją w kolorze złotym. Lampa zrobiona jest z alabastru. Pochodzi z Włoch.
950.00 PLN Lubierzeczy
apoteker1
apoteker2

Para lampek Apoteker proj. Sidse Werner, Royal Copenhagen, Dania, lata 80.

Para lampek Apoteker wyprodukowanych przez firmę Royal Copenhagen z Danii. Zaprojektowane przez Sidse Werner. Baza z mlecznobiałego szkła pochodzi z renomowanej wytwórni Holmegaard
640.00 PLN Lubierzeczy
kabaret-wloski1
kabaret-wloski9

Patera w formie liścia, Włochy, lata 60.

Dekoracyjna patera/kabaret zrobiona z ceramiki w kształcie poczwórnego liścia. Szkliwiona jest z dużym połyskiem. Pochodzi z Włoch z lat sześćdziesiątych XX wieku. Sygnowana.
240.00 PLN Lubierzeczy
pojemnik-sgraffito1
pojemnik-sgraffito5

Pojemnik ceramiczny, Włochy, lata 50.

Duży, dekoracyjny pojemnik z przykrywką zrobiony z ceramiki. Zdobiony jest rysunkiem wykonanym w technice sgraffito. Pochodzi z Włoch. Wyprodukowany został w latach pięćdziesiątych
320.00 PLN Lubierzeczy
sawa-napoli1
sawa-napoli2

Wazon Napoli, Sawa, Niemcy, lata 70.

Duży, dekoracyjny wazon zrobiony z terakoty i zdobiony jest rysunkiem wykonanym w technice sgraffito. Pochodzi z wytwórni Sawa w Niemczech zachodnich.
230.00 PLN Lubierzeczy
wloski-wazon1
wloski-wazon8

Wazon ceramiczny, Włochy, lata 50./60.

Efektowny wazon ceramiczny zdobiony plastyczną dekoracją. Ręcznie malowany i złocony. Wazon pochodzi z Włoch. Wyprodukowany na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.
320.00 PLN Lubierzeczy
fanciullacci1
fanciullacci8

Ceramiczny wazon sgraffito, Fratelli Fanciullaci, Włochy, lata 60.

Bardzo efektowny wazon ceramiczny zdobiony dekoracją wykonaną w technice sgraffito. Wazon pochodzi z Włoch, z wytwórni Fratelli Fanciullacci w Montelupo pod Florencją.
390.00 PLN Lubierzeczy
limoges1
limoges2

Wazon z podstawką, Limoges, Francja, lata 80.

Porcelanowy wazon wraz z podstawką zrobiony z białej porcelany. Zdobiony nadrukiem oraz delikatnym złoceniem. Pochodzi z Francji, z wytwórni Limoges.
250.00 PLN Lubierzeczy
rometti1
rometti2

Pojemnik z przykrywką, Rometti, Włochy, lata 70.

Spory pojemnik zrobiony ze szkliwionej ceramiki. Przykrycie wyposażone jest w dziurki umożliwiające przepływ powietrza. Pochodzi z lat siedemdziesiątych XX wieku.
270.00 PLN Lubierzeczy
pojemniki-wloskie1
pojemniki-wloskie4

Limonkowe pojemniki szklane, Egizia, Włochy, lata 70.

Pojemniki z mlecznego szkła prasowanego. Powierzchnia zewnętrzna pokryta warstwą tworzywa w energetycznie limonkowym kolorze. Pojemniki pochodzą z Włoch z wytwórni Egizia.
240.00 PLN Lubierzeczy
quimper1
quimper2

Paterka ceramiczna, Quimper, Francja, lata 70.

Dekoracyjna paterka w kształcie gwiazdy pochodząca z francuskiej wytwórni Quimper. Zrobiona jest z ręcznie formowanej ceramiki i zdobiona wyjątkowo efektownym szkliwem.
250.00 PLN Lubierzeczy
fratelli1
fratelli2

Wazon sgraffito Fratelli Fanciullacci, Włochy, lata 60.

Bardzo efektowny wazon ceramiczny zdobiony dekoracją wykonaną w technice sgraffito. Wazon pochodzi z Włoch, z wytwórni Fratelli Fanciullacci w Montelupo pod Florencją.
470.00 PLN Lubierzeczy
doniczka-zlocona1
doniczka-zlocona2

Osłona na doniczkę, Włochy, lata 70.

Duża, biała osłona na doniczkę zrobiona ze szkliwionej ceramiki. Dekoracyjne wykończenie imitujące pędy bambusa jest szkliwione z dużym połyskiem w kolorze złotym. Pochodzi z Włoch
250.00 PLN Lubierzeczy
wazonik-z-dziurka1
wazonik-z-dziurka2

Wazonik vintage ze złoceniem

Nie duży wazonik zrobiony z ceramiki. Szkliwo czarne z dużym połyskiem. Wazonik zdobiony jest dekoracyjną dziurką i złoceniem. Pochodzi z Belgii. Zachowany w bardzo dobrym stanie.
140.00 PLN Lubierzeczy
dzban-wazon-rozowy1
dzban-wazon-rozowy2

Różowy wazon, Empoli, Włochy, lata 70.

Wazon w formie dekoracyjnego dzbana zrobiony ze szkła barwionego w masie w kolorze intensywnego różu. Zdobiony ręcznie robionyn, finezyjnie skręconym uszkiem.
380.00 PLN Lubierzeczy
tirschenreuth1
tirschenreuth5

Wazonik biskwitowy Tirschenreuth, Niemcy, lata 90.

Mały wazonik zrobiony z porcelany biskwitowej w kolorze białym. Pochodzi z wytwórni Tirschenreuth w Niemczech z lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Sygnowany.
130.00 PLN Lubierzeczy
murrina1
murrina2

Wazon Murrina, Włochy, lata 90.

Dekoracyjny wazon ręcznie zrobiony ze szkła zdobionego tzw. Murrina. Pochodzi z włoskiej wyspy Murano z lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Zachowany jest w bardzo dobrym stanie.
290.00 PLN Lubierzeczy
listek1
listek6

Szklana paterka w kształcie liścia, Murano, Włochy, lata 60.

Nieduża, dekoracyjna paterka w kształcie liścia, zrobiona z ręcznie formowanego szkła w kolorze zgaszonego beżu z delikatnym odcieniem różu. Pochodzi z włoskiej wyspy Murano.
230.00 PLN Lubierzeczy
filizanki-do-herbaty1
filizanki-do-herbaty6

Zestaw filiżanek herbacianych, Wielka Brytania, II poł. XIX w.

Zestaw filiżanek fajansowych zdobionych ręcznie kolorowaną kalkomanią. Pochodzi z Wielkiej Brytanii z lat dwudziestych/trzydziestych XX wieku.
720.00 PLN Lubierzeczy
szafirowe1
szafirowe2

Szafirowa paterka w typie Murano, lata 80.

Niewielka, masywna miseczka ze szkła ręcznie formowanego w typie szkieł bullicante pochodzących z włoskiej wyspy Murano. Szkło z bąbelkami powietrza w pięknym szafirowym kolorze.
210.00 PLN Lubierzeczy
popielnica-hohr1
popielnica-hohr2

Popielnica Hohr Studio, Dumler & Breiden, Niemcy, lata 70.

Duża popielnica Hohr Studio zrobiona ze szkliwionej ceramiki. Pochodzi z wytwórni Dumler & Breiden w Niemczech w lat siedemdziesiątych XX wieku. Sygnowana numerycznie oraz naklejką
190.00 PLN Lubierzeczy
kieliszki-wloskie1
kieliszki-wloskie2

Kolorowe kieliszki, Włochy, lata 60.

Piękne, kolorowe kieliszki ze szkła kryształowego. Finezyjnie skręcone nóżki zostały zrobione ze bezbarwnego szkła. Wykonane we Włoszech w latach sześćdziesiątych XX wieku.
360.00 PLN Lubierzeczy
byrrh1
byrrh4

Szklanki z medalionami, Byrrh, Francja, lata 60.

Zestaw pięciu bardzo dekoracyjnych szklanek ze szkła w kolorze szmaragdowej zieleni ozdobionych złotymi medalionami. Wyprodukowane są w latach sześćdziesiątych XX wieku.
290.00 PLN Lubierzeczy
secesyjna1
secesyjna4

Filiżanka Art Nouveau, Francja, ok. 1915

Mała, bardzo dekoracyjna filiżanka kawowa zrobiona z ceramiki. Zdobiona kalkomanią, ręcznie kolorowana i delikatnie złocona. Pochodzi z Francji z samego początku XX wieku.
260.00 PLN Lubierzeczy
szklo-murano1
szklo-murano2

Opalizujące szkło dekoracyjne Cenedese Murano, Włochy, lata 70.

Dwa wysokie puchary zrobione z delikatnego i lekko przejrzystego szkła opalizującego. Stopki są wewnątrz puste. Pochodzą z włoskiej wyspy Murano, z wytwórni Cenedese Murano.
460.00 PLN Lubierzeczy
opalina1
opalina2

Niebieski wazon Opaline, Włochy, lata 50.

Bardzo dekoracyjny, smukły wazon w kolorze niebieskim. Stopka zrobiona jest ze szkła mlecznego. Sygnowany. Pochodzi z Włoch z lat pięćdziesiątych XX wieku.
220.00 PLN Lubierzeczy
podporki-wedo1
podporki-wedo2

Podpórki do książek Wedo, Niemcy, lata 90.

Minimalistyczne podpórki do książek zrobione z malowanego metalu. Pochodzą z Niemiec z lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Delikatne ślady używania. Wymiary: 14 x 13 x 13 cm.
190.00 PLN Lubierzeczy
wazon-wloski-kwiaty1
wazon-wloski-kwiaty5

Wazon ceramiczny, Włochy, lata 60.

Duży ręcznie robiony, malowany i szkliwiony wazon zrobiony z ceramiki. Pochodzi z Włoch z lat sześćdziesiątych XX wieku. Zachowany jest w bardzo dobrym stanie.
420.00 PLN Lubierzeczy
kielich1
kielich2

Wazon z kameą Stelvia, Empoli, Włochy, lata 50.

Piękny, duży wazon w formie kielicha z ręcznie formowanego szkła. Szkło mleczne z lekką opalizacją i delikatnym zabarwieniem w odcieniach zieleni. Stopa zdobiona kameą.
580.00 PLN Lubierzeczy
wazonik1
wazonik3

Wazonik ze szkła warstwowego, Niemcy, lata 80.

Piękny wazonik zrobiony ze szkła warstwowego w trudnym do zdefiniowania szmaragdowo-turkusowym kolorze. Oryginalny przedmiot vintage wyprodukowany w latach osiemdziesiątych XX w.
150.00 PLN Lubierzeczy
lampa-prasowane-szklo1
lampa-prasowane-szklo6

Lampa ze szkła prasowanego, Francja, lata 60.

Piękna lampa wykonana w latach sześćdziesiątych XX wieku. Podstawa zrobiona jest ze szkła mlecznego z delikatnym efektem perłowym. Szkło zdobione reliefem jest z motywem roślinnym.
480.00 PLN Lubierzeczy
fratelli-fanciullaci1
fratelli-fanciullaci5

Wazon sgraffito Fratelli Fanciullacci, Włochy, lata 50./60.

Bardzo efektowny, nieduży wazon ceramiczny zdobiony dekoracją wykonaną w technice sgraffito. Wazon pochodzi z Włoch, z wytwórni Fratelli Fanciullacci w Montelupo pod Florencją.
430.00 PLN Lubierzeczy
moorcroft1
moorcroft5

Pojemnik Hibiscus, Moorcroft, Wielka Brytania, lata 80./90.

Ceramiczny, ręcznie dekorowany i szkliwiony z dużym połyskiem pojemnik z przykrywką. Dekoracja o nazwie Hibiscus. Pochodzi z wytwórni Moorcroft z Anglli.
290.00 PLN Lubierzeczy
kotki1
kotki6

Serwis kawowy z kotami, lata 60.

Zestaw kawowy zrobiony z białej porcelany, zdobiony kolorową kalkomanią i delikatnym prószeniem. Wyprodukowany w latach sześćdziesiątych XX wieku.
460.00 PLN Lubierzeczy
popielniczka-murano1
popielniczka-murano2

Popielniczka sommerso, Murano, Włochy, lata 60.

Bardzo efektowna, nieduża szklana popielniczka wykonana techniką sommerso w wytwórni Seguso w Murano we Włoszech. Przedmiot w typie projektów Flavio Poli.
340.00 PLN Lubierzeczy
lampa-bycza1
lampa-bycza2

Ceramiczna lampa stołowa, Włochy

Dekoracyjna lampa stołowa pochodząca z Włoch z lat siedemdziesiątych XX wieku. Podstawa zrobiona jest z ceramiki zdobionej bardzo efektownym szkliwem nazywanym sang de boeuf.
1,200.00 PLN Lubierzeczy
barbaglia1
barbaglia9

Para lamp podłogowych Logo, Barbaglia i Colombo, Nemo, Włochy, lata 80.

Para wysokich lamp podłogowych pochodzących z Włoch przeznaczonych do doświetlania pomieszczenia. Oświetlenie można skierować na sufit lub ściany. Model o nazwie Logo.
2,600.00 PLN Lubierzeczy
zlota-lampa1
zlota-lampa2

Lampa podłogowa, Niemcy, lata 70.

Metalowa lampa podłogowa w kolorze złotym. Jeden punkt świetlny wyposażony w żarówkę z gwintem E27. Posiada regulację umożliwiającą ustawienie reflektora.
760.00 PLN Lubierzeczy